Laserowe zamykanie naczyń i rumienia oraz fotoodmładzanie
Laser
Zabieg usuwania naczyń za pomocą lasera diodowego VASCULASER polega na naświetleniu rozszerzonego naczynia krwionośnego powodując jego obkurczenie i zamknięcie. Energia świetlna emitowana przez laser pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi, hemoglobinę i „ścina” krew niszcząc od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoistnie usuwane z organizmu w związku z procesem koagulacji i działalnością makrofagów. Cały proces może zająć prawie dwa tygodnie począwszy od wstępnego obrzęku do stopniowego wygaszania i zmniejszania widoczności naczynia.
Laserowe zamykanie naczyń daje trwałe i szybkie efekty. Można zamykać naczynia krwionośne zarówno na twarzy, jak i na ciele oraz rumień, rubinki i zmiany naczyniowe.
Redukcja rumienia działa w podobnym mechanizmie, wymaga kilku zabiegów i prowadzi do uzyskania skóry o zdrowym kolorycie dzięki redukcji siateczki drobnych naczyń tworzących rumień.
Fotoodmładzanie zaś to seria zabiegów działająca poprzez podgrzanie włókien kolagenowych, które kurcząc się pod wpływem temperatury napinają i ujędrniają tkanki. Dodatkowo dochodzi do natlenienia skóry na skutek reakcji organizmu na powstający na skórze podczas jej podgrzewania dwutlenek węgla.
Zabiegi urządzeniem Vasculaser są nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Laser nie uszkadza powierzchni skóry, swoją energię koncentruje na leczonej tkance. Zabieg nie pozostawia blizn i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Proces gojenia jest bardzo krótki. Aby zamykanie naczynek laserem diodowym 980 nm przyniosło widoczne rezultaty, zabieg trzeba wykonać do 3 razy w ciągu kilku miesięcy.
Zabieg obarczony jest bardzo niskim ryzykiem powikłań i należy do bezpiecznych sposobów radzenia sobie z problemami niedoskonałości skóry. Zaczerwienie po zabiegu może utrzymywać się do około 3 dni a powstały strupek lub pęcherzyk samoistnie złuszczy się. Nie należy obszarów poddanych zabiegowi pocierać, drapać ani moczyć.
Zabieg przeprowadzany jest na zdrowej, nieopalonej skórze. Przeciwskazany jest u osób zażywających leki lub zioła światłouczulające.