Nici PDO, PLLA i PCL to wywodzący się z Korei sposób na rewitalizację i lifting skóry. Zaczęło się od nici PDO czyli nici z polidioksanonu, który, jak się okazało, stosowany jako rozpuszczalne nici chirurgiczne powodował neokolagenazę w miejscu stosowani. Czyli produkcję nowego kolagenu będącego strukturą podporową tkanek skóry. PLLA i PCL to kwas polimlekowy i polikaprolakton. Każdy stosowany do produkcji nici materiał jest bezpieczny i nie powoduje alergii i odczynów zapalnych.
Przebieg zabiegu:
Zabieg polega na wprowadzeniu nitki w odpowiednią warstwę skóry igłą lub kaniulą i usunięciu nośnika. Daje natychmiastowy efekt uniesienia tkanek. Efekt wynika z faktu nadproduktu kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które stopniowo napinają skórę i zagęszczają tkanki. Nitki mogą być gładkie, służą wtedy rewitalizacji. Mogą być też skręcone jak śrubki. Wtedy będą działać liftingująco, bo wkręcają się niewidocznie w skórę unosząc jej owal i trzymając ją niejako na odpowiednim poziomie.
Haki:
Istnieją również nitki COG czyli tak zwane “haki”, które dźwigają tkanki najsilniej i w sposób, jaki opisuje je obrazowo ich nazwa. Haczą tkankę opadającą na niższym poziomie i ciągnąc ją w górę. Choć nici rozpuszczają się lub wchłaniają od pół roku (PDO) do dwóch lat (PCL) to efekty ich pracy zostają z nami na dużo dłużej.
Hitem zabiegowym okazuje się połączenie zabiegu nićmi z wlewami fibryny bogatopłytkowej, stymulatorów lub połączonego koktajlu fibryny ze stymulatorem. To prawdziwa bomba dla fibroblastów powodująca wzbudzenie odnowy komórkowej na kilku poziomach podczas jednego zabiegu i jednego ukłucia!
Efekty:
podniesienie owalu,
zagęszczenie skóry,
ujednolicenie kolorytu,
wypełnienie zmarszczek, i bruzd,
napięcie skóry dekoltu,
wygładzenie wiotkiej skóry szyi,
uniesienie opadających brwi i powiek,
zagęszczenie luźnej skóry brzucha,
likwidacja marionetki i bruzdy nosowo – wargowej,
redukcja chomiczków.
Po zabiegu:
nie należy przez dwa tygodnie po zabiegu miejsc poddanych implantacji przegrzewać,
przez dwa tygodnie nie uprawiać dużego wysiłku fizycznego,
unikać alkoholu tydzień przed i tydzień po zabiegu,
nie masować miejsc poddanych zabiegowi przez miesiąc,
mogą pojawić się siniaczki, obrzęk czy miejscowy odczyn zapalny, które mijają w ciągu kilku dni od zabiegu,
unikać ugniatania obszaru zabiegowego podczas snu.