Lipoliza iniekcyjna to zabieg rozpuszczania nadmiaru tkanki tłuszczowej z pomocą fosfatydylocholiny, kwasu dezoksycholowego lub połączenia tych dwóch substancji. Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celu redukcji tkanki tłuszczowej okolic kolan, ud, bryczesów, brzucha i podbródka, pach, karku, fałd na plecach. Stosuje się ją też w przypadku ginekomastii. Jest niezwykle skuteczna w redukcji celulitu. Lipolizę przeprowadza się w oparciu o mezoterapię igłową – jedną ze skuteczniejszych metod rewitalizacji skóry. Iniekcję przeprowadza się w miejscach, z których chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Żeby móc poddać się zabiegowi musimy mieć zdrowe nerki i wątrobę ponieważ zbędny tłuszcz przemieszcza się razem z krwią do wątroby a stamtąd jest usuwany z organizmu w procesie metabolicznym do kilku tygodni. Lipoliza dedykowana jest dla osób o prawidłowej masie ciała lub osób z lekką nadwagą. Nie jest to zabieg odchudzający, lecz służący likwidacji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Przeciwskazania: ciąża oraz okres karmienia piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, padaczka oraz występujące choroby wątroby i nerek, aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć, cukrzyca, choroby tarczycy, alergia na składniki preparatu, otyłość, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (trzeba je za zgodą lekarza prowadzącego odstawić na okres tygodnia przed zabiegiem), hemofilia. Osoby uczulone na soję nie mogą używać fosfatydylocholiny.
Po zabiegu może pojawić się silny obrzęk, rumień i siniaki, szczypanie a nawet ból i jest to związane ze specyfiką zabiegu. Konieczne jest unikanie do dwóch tygodni po zabiegu słońca, solarium, sauny, mrozu i nadmiernego wysiłku.
Należy przeprowadzić serię kilku zabiegów, najlepiej wspomóc się w tym okresie dietą, ćwiczeniami i masażami.